Çocuklar İyilikte Yarışıyor Kampanyası

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde yer alan Yatağan İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin başlattığı “Bu Mama da Benden” projesi ile sokak hayvanları soğuk kış günlerinde aç kalmaktan kurtuldu.  Öğrenciler harçlıklarından arta kalan paraları birleştirerek aldıkları kuru köpek mamasını okullarının bulunduğu Yatağan Mahallesindeki sahipsiz sokak köpeklerinin beslenmesinde kullandı. Projenin sürdürülebilirliği için sokak köpekleri günde iki öğün olarak beslenmeye devam edecek.

Projeye Rehberlik eden Türkçe Öğretmeni Aydın Şahin ÖZTÜRK “Öğrencilerimiz bu proje sayesinde sadece insanlara değil tüm canlılara merhametli olmaları gerektiğini öğreniyorlar. Sokaktaki hayvanların bizim sorumluluğumuzda olduğunu kavrıyor ve tüm canlılarla empati yapma becerisi kazanıyorlar.  Geleceğin doktoru, öğretmeni, polisi, hâkimi olacak bu çocuklar bir avuç mama bağışlayarak adaleti, merhameti ve yardımlaşmayı karakterlerine kazandırmış oluyorlar.” dedi.

Projenin en büyük emek verenlerinden biri  olan okul hizmetlisi Sevim KARGIN ise  “İki öğün beslediğimiz bu hayvanların gözlerinde minnet duygusunu gördükçe ne kadar güzel bir iş yaptığımızı anlıyorum.”’ dedi. Okul Müdürü Yüksel BÖLÜM “Bu Mama da Benden” projesinin yıl boyunca aksatılmadan devam edeceğini, bunun gelecek yıllarda da bir gelenek olarak sürdürülmesini temenni ettiğini belirtti. Projenin gönüllü olarak yürütülmesine katkı veren öğretmen, hizmetli ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

              

   

Yorum Ekle