TV Programı Hazırlıyorum

İzlediklerimizin belleğimizde nasıl yer ettiğini bilen, bunun eğitsel, psikolojik ve diğer açınımlarının farkında olan öğretmenlerin, medyayı sınıf içinde ve dışında kullanma biçimleri son derece önemli olduğu için medyanın işleyişi ile ilgili hususların farkında olmaları gerekmektedir.

Medyanın bir bilgilenme ve etkileşim aracı olarak en verimli biçimde kullanılması amacıyla, nasıl üretildiğinin bilinmesi son derece önemlidir. Medya kullanıcılarının medya üretim aşamalarında neler olup bittiği ile ilgili olarak deneyim kazanması, öğrencilerin medya üretim basamaklarına katılabilmeleri açısından da önem taşımaktadır. Kendi filmini çekebilen, kendi senaryolarını yazabilen bireyler, başkalarının öykülerinde yer almanın ya da diğer kahramanlarla özdeşleşmenin o denli özenilecek bir şey olmadığının farkına varacaklardır.

TV programları uygulamalarında katılımcılar ekipler halinde gerçekleştirecekleri farklı TV programları hazırlamışlar, bu üretimin deneyimini yaşamışlar, kendi oluşturdukları kurgular, senaryolar, kahramanlar ve diğer katılımcıların deneyimleri ile bunu gerçeğe dönüştürebilmişlerdir. Başından sonuna kadar içinde yer aldıkları bu TV Programı oluşturma aşamaları, katılımcıların, gelecekte öğrencileri ile birlikte daha güzel ürünler verebilecekleri kalıcı bir deneyim sağlamıştır.

Başlangıç Zamanı

09:00

17/01/2017

Bitiş Zamanı

17:00

18/01/2017

Adres

Konya Hilton Garden Inn

Etkinliği Düzenleyenler

Yorum Ekle