Proje Etkinlik Haftası Açılış Töreni

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Anadolu Ajansı (AA), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle yürütülen “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesinin açılış programı, 21 Haziran 2019 tarihinde Konya Anemon Otelde gerçekleşti.

Sosyal bilimler ve iletişim bilimleri alanında yürütülen proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından (49 ilden 96 öğretmen) katılımcı öğretmenler Konya’ya gelerek 8 gün sürecek bir eğitime başladı.

Program, proje koordinatörü Hüseyin Sayın’ın bilgilendirme konuşması ile başladı. “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesinin TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında yürütülen diğer projelerden çalışma alanı açısından farklı olduğunu belirten Sayın, bu projelerin çoğunlukla fen bilimleri alanında yapıldığını, bu projenin ise sosyal bilimler alanında yürütüldüğünü söyledi. Konuşmasında, projenin başvuru ve çağrı dönemleri hakkında da bilgi veren Sayın, 49 ilden 96 öğretmenin 8 gün sürecek bir eğitime katılacaklarını da ifade etti.

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de yaptığı konuşmada “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesinin önemine dikkat çekerek bu kapsamda verilecek eğitimlere katılmak üzere Konya’ya 49 farklı ilden gelen öğretmenleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  TÜBİTAK gibi saygın bir kuruluş tarafından desteklenen bu projenin akademisyen ve öğretmenlerimizin katkıları ile iyi bir sonuç çıkaracağını, bu çalışmaların çocuklarımızı “bugüne uyandıracağını” ifade etti. Öğrencilerimizin böylece 21. yüzyıl becerileri başta olmak üzere, gelecek asırlara da uzanan bilgi, beceri ve donanımları kuşanacaklarını da sözlerine ekledi. Son olarak desteklerinden dolayı TÜBİTAK’a, TRT’ye, Anadolu Ajansına,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna, Valiliğimize, Konya Büyükşehir Belediyesine ve uzman akademisyen ile proje eğitmenlerine teşekkürlerini iletti.

Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın da konuşmasına Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın selamlarını ileterek başladı. Böyle bir eğitim faaliyeti içerisinde bulunuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın, Hz. Mevlana’nın “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım” sözünü hatırlattı.  Bugünün dünyasında dijital ve sanal ortamda belli bir aşamaya ulaşmanın çok önemli olduğunu söyledi. Gelişen dünyaya adapte olabilmek için çağı yakalamak gerektiğini de ifade ederek “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesinin çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini sözlerine ekledi. Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini de iletti.

Programa Konya Vali Yardımcısı ve İl Millî Eğitim Müdürünün yanı sıra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelerek projede görev alan akademisyenler ve 49 farklı şehirden katılımcı olarak seçilen öğretmenler katıldı. Protokol konuşmalarından önce başlayan “Değişen Okuryazarlık Algısı” etkinliği ile proje etkinlik haftasına hazırlık yapan katılımcılar, protokol konuşmalarının ardından projede danışmanlık (proje uzmanı) görevini yürüten akademisyenlerin konuşma ve etkinlikleriyle temel eğitim sürecine başladı.

Açılış Töreni ve Protokol Konuşmalarından Çarpıcı Kareler

Proje Yöneticileri, Uzmanları ve Katılımcı Öğretmenleriyle Toplu Bir Fotoğraf
Proje Yöneticileri, Uzmanları ve Eğitmenleri
Proje Koordinatör Kurum Yöneticileri ve Uzmanları
Konya Vali Yardımcısı Sayın Mehmet AYDIN’ın Konuşmaları
Konya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün Konuşmaları
Konya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün Konuşmaları
Konya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün Konuşmaları
Konya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün Konuşmaları
Proje Yürütücüsü Hüseyin SAYIN’ın Proje Tanıtım ve Açılış Konuşması
Proje Rehberi Ali Kemal EKER’in Tören Sunumu Anından Bir Kare
Proje Yürütücüsü Hüseyin SAYIN’ın Proje Tanıtım ve Açılış Konuşması
Proje Etkinlik Haftası Açılış Töreni: Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri
You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂

Yorum Ekle