Proje Etkinlik Haftası Planlama Görüşmesi

Ülkemizin dört bir yanında görev yapan Medya Okuryazarlığı dersi öğretmenlerine yönelik planlanan “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” adlı projenin kabul edilmesinin ardından, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ ile Proje Yürütücüsü Hüseyin SAYIN, projenin etkinlik haftasının detaylı olarak planlanması ve projeye verilecek kurumsal desteklerin kesinleştirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ziyaretlerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında Başkan yardımcısı Mehmet Zahid SOBACI ve Eğitim Uzmanı Dr. Serkan Ökten ile; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda ise BT Uzmanları Dr. Şahin BAYZAN ve Dr. Ahmet ÇUBUKÇU ile proje etkinlik haftası ile ilgili detaylar ve planlamalar görüşüldü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında Başkan yardımcısı Mehmet Zahid SOBACI,  projeye kurumsal destek verilebilemesi için Başkan Prof. Dr. Fahrettin ALTUN Bey ile görüülmesi gerektiğini ifade etti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun gerçekleştireceği “Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımı” ve “Siber Zorbalık” başlıklı etkinlikler hakkında ise Dr. Şahin BAYZAN ve Dr. Ahmet ÇUBUKÇU ile detaylı olarak görüşüldü.

Proje Yürütücüsü Hüseyin SAYIN, 26 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen bütün etkinliklerin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda gerçekleşmesinin mümkün olması hâlinde proje verimliliğinin artacağını ifade ederek kurumdan destek talebinde bulundu. Dr. Şahin BAYZAN konu şle ilgili BTK İnternet Daire Başkanı Mustafa KÜÇÜKALİ Bey ile görüşeceğini ve karar sürecinden sonra proje yürütücüsü kurumu bu konuda bilgilendireceğini belirtti.

Projeye verdikleri desteklerden, güler yüzleri ve ilgilerinden dolayı Hocalarımıza  teşekkürler…

Yorum Ekle