Proje Hazırlık Ziyaretleri (Anadolu Ajansı)

Ülkemizin dört bir yanında görev yapan Medya Okuryazarlığı dersi öğretmenlerine yönelik planlanan “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” adlı projenin hazırlıkları  kapsamında, projeye destek verebilecek kurumların ziyaret edilmesi amacıyla ilk Ankara seyahati düzenlendi. Proje uzmanlarımızın (Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Prof. Dr. Nezih Orhan, Doç. Dr. Adnan Altun) görüş ve önerileri doğrultusunda proje yürütücüsü Hüseyin SAYIN, Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri Ali Kemal EKER ve Ekrem ÖZMEN ile destek alınabilecek olası kurumları ziyaret etti. Bu kapsamda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Radyo Televizyon Kurmu (TRT), Anadol Ajansı (AA) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ziyaretleri gerçekleştirildi.

9 Ekim 2018 Çarşamba günü, ziyaretin ilk durağı Anadol Ajansı (AA) oldu. Anadolu Ajansı Haber Akademisine, Kurumun uzmanlık alanlarından fotoğraf okuryazarlığı ve haber yazma teknikleri konularında eğitim ve etkinlik isteğinde bulunan adı geçen proje ekibi, taleplerine olumlu cevaplar aldı. Anadolu Ajansı Haber Akademisi Müdürü Hayri ÇETİNKUŞ, ekibiyle ve etkinlikleriyle projede yer almaktan memnuniyet duyacağını, proje amacına uygun olarak “Fotoğraf Okuma ve Fotoğrafın Gücü, Yazılı Haberlerin  Analizi ve Medyada Algı” konularında gerçekleştirebilecekleri etkinlikler ile projeye katkı sağlayabileceğini, bu kapsamda da 2019 yılının Haziran ayında proje katılımcısı öğretmenleri bir gün boyunca kurumlarında ağırlayabileceklerini ifade etti.  

Eğitime verdikleri desteklerden dolayı Hayri ÇETİNKUŞ’a teşekkür eden proje ekibi, projenin kabul olması durumunda proje yürütücüsü kurum olan Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Ajansı arasındaki gerekli yazışma ve görüşmelerin yapılacağını ve proje etkinlik haftasının detaylandırılacağını ifade ederek ziyareti sonlandırdı.

Yorum Ekle