Proje Hazırlık Ziyaretleri (CİB)

“Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesinin hazırlıkları kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirildi. Proje uzmanlarının (Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Prof. Dr. Nezih Orhan, Doç. Dr. Adnan Altun) görüş ve önerileri doğrultusunda, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekip Sorumlusu ve Proje Rehberi Ali Kemal EKER, Proje Yürütücüsü Hüseyin SAYIN, Proje Rehberi Ekrem ÖZMEN, medya okuryazarlığı dersi öğretmenlerine verilecek eğitimlere destek alınmasının amaçlandığı ziyaret 09 Ekim 2018 Salı günü gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ziyaretinde görüşülen Başkan Yardımcısı Mehmet Zahid SOBACI’ya proje hakkında kısa ve özet bir bilgi veren proje ziyaret ekibi, proje kapsamında medya okuryazarlığı ders öğretmenlerine yönelik yapılacak çalışmalardan ve planlanan etkinliklerden bahsetti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak projede yer almalarının, katılımcı öğretmenlere pek çok katkı sağlayacağını ve proje verimliliğini artıracağını vurgulayan proje ekibi, daha önceki hazırlıklar kapsamında Kurum uzmanlarından Dr. Serkan ÖKTEN ile yapılması planlanan “Stratejik İLetişim” eğitimi ve etkinliğinden ve söz konusu projenin yürütülmesine verilecek katkılar için kurumsal destek taleplerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Zahid SOBACI, söz konusu projeye kurumsal destek hususunda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin ALTUN ile görüşeceğini iletti. Proje ekibi, eğitime verecekleri desteklerden dolayı  Başkan Yardımcısı Mehmet Zahid SOBACI’ya teşekkür ederek projenin kabulü ve destek kararının netleşmesi durumunda detaylı kurumsal görüşme ve yazışmaların yapılması temennileriyle ziyareti sonlandırdı.

Yorum Ekle