Proje Hazırlık Ziyaretleri (TRT)

Proje hazırlıkları için yollardayız… Proje uzmanlarımızın (Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Prof. Dr. Nezih Orhan, Doç. Dr. Adnan Altun) görüş ve önerileri doğrultusunda,  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Radyo Televizyon Kurmu (TRT), Anadol Ajansı (AA) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirildi.

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenlerinden proje yürütücüsü Hüseyin SAYIN, Proje Rehberleri Ekrem ÖZMEN ve Ekip Sorumlusu Ali Kemal EKER, bu kapsamda 10 Ekim 2018 Çarşamba günü  Türkiye Radyo Televizyon Kurmuna (TRT) ziyarette bulundu. Görüşülen kurum yöneticilerine proje hakkında ksa ve özet bir bilgi veren proje ziyaret ekibi, ayrıca medya okuryazarlığı ders öğretmenlerine yönelik proje kapsamında yapılacak çalışmalardan ve planlanan etkinliklerden bahsetti. Türkiye Radyo Televizyon Kurmu (TRT) olarak projede yer almalarının, televizyon ve radyo programlarıyla ilgili katılımcı öğretmenlere eğitim vermelerinin, eğitime katkı bağlamında çok önemli olduğunu vurgulayan proje ekibi kurum olarak projeye destek taleplerini iletti. TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Medya Eğitim Koordinatörü Abdurrahman ÇAKIR ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Araştırma ve Planlama Müdürü Ekrem ÖZDEMİR, eğitime destek mahiyetinde proje etkinliklerine kurum uzmanlarınca eğitim verilebileceğini ifade ederek bu doğrultuda televizyon ve radyo programlarının yapım süreçleri, TRT Müzesinin ziyaret edilmesi ve katılımcıların ARI Stüdyolarında bir programa katılımları hususlarında destek verebileceklerini belirtti.

Proje ekibi, eğitime verdikleri desteklerden dolayı TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı Medya Eğitim Koordinatörü Abdurrahman ÇAKIR’a, Eğitim Dairesi Başkanlığı Araştırma ve Planlama Müdürü Ekrem ÖZDEMİR’e, Eğitim Dairesi Başkanlığında araştırmacı olarak görev yapan Özlem ÇEVİŞ’e teşekkür ederek projenin kabulü durumunda detaylı kurumsal görüşme ve yazışmaların yapılması temennileriyle ziyareti sonlandırdı.

Yorum Ekle