Proje Kapanış Töreni: Ankara Akar Hotel

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Anadolu Ajansı (AA) ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yürütülen “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesinin kapanış töreni 28 Haziran 2019 tarihinde Ankara Akar Hotel’de yapıldı.

Törene 96 katılımcı öğretmenin yanı sıra RTÜK İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı İnci Özkan, Konya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı uzmanı Dr. Serkan Ökten, Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Salih Gürbüz ile Mühendislik Mimarlık Fakültesi Adli Bilişim Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Çubukcu ve projede görev alan uzman, eğitmen ve rehberler de katıldı.

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ tarafından, törene katılan Radyo Televizyon Üst Kurulu İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı İnci Özkan ile projede görev yapan akademisyenlerden Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu’na ve diğer eğitmenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Tüm katılımcı öğretmenlere ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görev yapan proje personeline sertifikalarının verildiği kapanış töreninde, proje etkinlik haftasına katılan medya okuryazarlığı dersi öğretmenlerinden, 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlangıcında görev yapacakları okullarda medya okuryazarlığı kulüpleri oluşturmaları, projede eğitimini aldıkları etkinlikleri öğrencileriyle de üretmelerine yönelik beklentiler dile getirildi. Sosyal bilimler ve iletişim bilimleri alanında yürütülen söz konusu proje etkinliklerine katılan ülkemizin 49 farklı şehrinden 96 öğretmen, 8 gün süren etkinliklerin ardından Ankara’dan memleketlerine uğurlandı.

Yorum Ekle