Samsun Canik Tevfik İleri Ortaokulu Etkinlikleri 2

Samsun Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni Rukiye Kahraman ve Türkçe Öğretmeni Özlem Turgut Şili önderliğinde kurulan Medya Okuryazarlığı Kulübü 2019-2020 eğitim-öğretim yılından başlayarak okulda çeşitli medya çalışmaları yürütmüştür.

Medya Okuryazarlığı Kulübü Kodluyor

Tüm Avrupa’daki vatandaşlar için dijital becerileri ve yenilikleri hayata geçirerek, hayatlarında bir fark oluşturmalarına yardımcı olan EU Code Week kapsamında 5-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Samsun Canik Tevfik İleri Ortaokulunda da etkinlikler düzenlenmiştir.

Medya Okuryazarlığı Kulübünün Diğer Çalışmaları

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü konulu bir pano düzenleme çalışması yapılmıştır. Ayrıca proje katılımcısı öğretmenlerimizin proje etkinlik haftasında başlattığı “Çocuk İşçiler” konulu sosyal sorumluluk projesi katılımcı öğretmenlerin okulunda da devam ettirilmiştir.

 

Çocuk işçilere dikkat çekmek için “Sadece Çocuğum Ben” isimli bir etkinlik düzenlenmiştir. #yasinküçükyükünbuyuk “hastag” çalışması yapılarak projenin sesinin geniş kitlelere ulaştırılması hedeflenmiştir.

,

Kulüp ayrıca 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında #maskemitakarimfarkinalikyaratirim “hastag” çalışmasına da katılmıştır.

Yorum Ekle