Emrah Adak

Emrah ADAK

Türkçe Öğretmeni

Bir meslektaşımın böylesine büyük bir projeyi üstlenmesi ve başarıyla tamamlaması gurur vericiydi. Her şey o kadar düzenli ve planlıydı ki sekiz gün boyunca kayda değer hiçbir aksaklıkla karşılaşmadık.

(daha&helliip;)

Emrah Durna

Emrah DURNA

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Dolu dolu bir eğitim içeriğiyle birbirinden kıymetli akademisyenler ve uzmanlarla 8 gün, her gün ve her an yeni bir şeyler öğrenmiş olmanın mutluluğuyla geçti. Ayrılırken eminim ki bütün öğretmen arkadaşlarımın zihninde yeni fikirler ve düşünceler oluşmuştu. Yeni eğitim-öğretim yılında ve ilerleyen yıllarda ortaya koyacağımız proje ve fikirlerle aldığımız bu eğitimin karşılığını vereceğimizi düşünüyorum.

(daha&helliip;)

Proje Kapanış Töreni 28 Haziran 2019 (237)

Tülay TEBERİK

Türkçe Öğretmeni

“Bir sen var ki senin içinde senden öte, senden ziyade” anlayışı ile öğrencilerine yaklaşan bir öğretmen olarak içimdeki “ben”i ortaya çıkarmamı, benden ziyade olanları fark etmemi sağlayan bu dopdolu projenin mimarlarına teşekkürü bir borç bilirim. İşin kötü yanı ise bundan sonra katıldığım her projede ve eğitimde bu kaliteyi arayacağım sanırım.

(daha&helliip;)

Proje Kapanış Töreni 28 Haziran 2019 (356)

Özlem TURGUT ŞİLİ

Türkçe Öğretmeni

“Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri”  projesinde 96 eğitimciyi Konya’da buluşturmanız ile başlıyor, bu yazının ortaya çıkma hikâyesi. Burada aldığımız eğitimleri beceriye çevirip yaşantımıza ve uygulanabilir oranlarda sınıf ortamlarımıza taşıyacağım. Animasyon tekniklerini kullanarak keyifli zaman geçirmenin yanında, logo çalışmalarıyla çeşitli tasarımlar yaparak bizim dijital yerlilerle (öğrencilerimle) teknolojinin yaralı kısımlarından faydalanacağım.  Sonuç değerli elbette, ama sonuca giden yol da yolculuk da çok kıymetliydi. Otele adımımızı attığımız ilk andan son ana kadar ilgisini, desteğini, sabrını ve güler yüzünü esirgemeyen bütün proje ekibine çok teşekkür ederim.  Yeni projelerde görüşmek dileğimle…

(daha&helliip;)

Proje Kapanış Töreni 28 Haziran 2019 (324)

Mete ALMALI

Türkçe Öğretmeni

Dijital dünyada inovasyon nasıl olur? Her okuduğumuz gazete haberlerine inanmalı mıyız? Zorbalığa karşı ne kadar hazırlıklıyız? Başarılı bir fotoğraf nasıl çekilir? Ve eğitimlere kısa bir mola: Alo alo muhterem Sami’m, burası Ankara TRT Arı Stüdyoları. Halk müziği konserine hazır mıyız? Heybemizde güzel hatıralar, faklı tecrübeler, yeni tanışıklıklar, yeni ufuklar var. Memnunuz, mutluyuz.

(daha&helliip;)

Nazan Yılmaz 1

Nazan YILMAZ

Türkçe Öğretmeni

Öğretmenliğe başlamamın üzerinden geçen altı yılda öğrencilerimden, meslektaşlarımdan öğrendiğim çok şey oldu fakat TÜBİTAK’ın düzenlediği “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” projesiyle yeni ufuklar açıldı önümde. Ne kadar sığ düşündüğümün ve aslında çok çaba harcadığımı düşünürken tembelce hareket ettiğimin ve sanal dünya hakkında bilinçsiz birey olduğumun farkına vardım. Bende açtığı yeni ufuklar için bu projeyi hayata geçiren ve emek harcayan başta Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Hüseyin Sayın Hocam olmak üzere proje uzmanı Hocalarımıza (Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, Prof. Dr. Nezih Orhon, Doç. Dr. Adnan Altun) ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Gülhan Kulak+

Gülhan KULAK

Türkçe Öğretmeni

İlana çıktı bir TÜBİTAK projesi,
Hem de “Gönüllerin Şehri” Konya’da.
Duyuldu 49 ilden öğretmenlerin sesi,
Projeyi yürüttü Hüseyin Hoca.

(daha&helliip;)

Ayşegül Özalp

Ayşegül ÖZALP

Türkçe Öğretmeni

Yoğun bir eğitim olacağını söylemişlerdi ama bu kadarını doğrusu tahmin edememiştim. Yorulduk mu? Hem de çok. Uykusuz kaldık mı? Hem de nasıl! Eğlendik mi? Hepsinden öte! Özellikle grupça yaptığımız çalışmalarda, (kısa film çekme, radyo programı hazırlama, hareketli film yapma, medya ile bir kampanya yürütme vb.) gözümüzden yaş gelinceye kadar güldüğümüz zamanlar oldu. Aynı zamanda birçok meslektaşımla tanışma, bilgi ve tecrübelerinden faydalanma, güzel arkadaşlıklar kurma fırsatı da yakaladım. Yani özetle bir hafta ancak bu kadar yoğun, dolu dolu ve keyifli geçebilirdi.

(daha&helliip;)

22 Haziran (3)

Muhammed GÜNDOĞAN

Proje Medya Görevlisi

Projede sağlık görevlisi ve fotoğrafçı olarak görev aldım. Birbirinden güzel insanlarla tanıştım. Öğretmenlerin öğrenme heveslerini gördükçe benim de çalışma şevkim artıyordu. Alana uzak olmama rağmen konular benim de ilgimi çekti. Her anı dolu dolu olan bu projede TRT, Anadolu Ajansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gibi alanında çok iyi olan kurumların destekleri medyaya ve medya okuryazarlığına olan bakış açımı değiştirdi.

Ayfer Sümer

Ayfer SÜMER

Türkçe Öğretmeni

Çok verimli, aşırı değerli bir o kadar da eğlenceli bir 8 gün geçirdik biz… Heybemize neler doldurmadık ki… Doğru bildiğimiz yanlışlarla şaşırdık kimi zaman, kimi zaman da yeni öğrenmelerle mest olup doruğa ulaştık. Medya, sihirli elleriyle heybemizi epey zorladı. Böylece o yeni nesil heybe; hoş anlar, eğlenceli anılarla doldu taştı. Şimdi vakit, başka heybeleri doldurma vakti… O zaman her bitiş bir başlangıç diyor, vira bismillah deyip yeni dehlizler için hazır ve nazır bekliyoruz. Dijital bir ifade ile: Dijital çağın okuryazar öğretmenleri öğrencileriyle birlikte çağa ayak uydurmak için “loading” 🙂

(daha&helliip;)