Emrah Durna

Emrah DURNA

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Dolu dolu bir eğitim içeriğiyle birbirinden kıymetli akademisyenler ve uzmanlarla 8 gün, her gün ve her an yeni bir şeyler öğrenmiş olmanın mutluluğuyla geçti. Ayrılırken eminim ki bütün öğretmen arkadaşlarımın zihninde yeni fikirler ve düşünceler oluşmuştu. Yeni eğitim-öğretim yılında ve ilerleyen yıllarda ortaya koyacağımız proje ve fikirlerle aldığımız bu eğitimin karşılığını vereceğimizi düşünüyorum.

Projeden haberdar olduğumda “dijital okuryazarlık” kavramı ilgimi çeken ilk şey oldu. Bu kavramın içini doldurmak için detaylı bir araştırma yaptım. Ardından projenin internet adresinden detaylı bir şekilde bilgilendim ve projeye başvurmaya karar verdim.

Bir TÜBİTAK projesi olması beni çok heyecanlandırmış ve isteklendirmişti. Bana olumlu bir şekilde geri dönüş sağladıkları zaman çok mutlu olmuştum ve heyecanım bir kat daha artmıştı. Çünkü ‘öğretme’ kavramının zeminini ‘sürekli öğrenme’nin oluşturduğunu düşünen bir öğretmen olarak öğrencilerime ve çevreme daha faydalı olacağımı düşünüyorum.

Zamanla değişen medya anlayışı ve işleyişi beraberinde medyaya bakışı da değiştirdi. Yenilenen medyayı daha iyi tanımak ve anlamak; ayrıca dijital dünyada kendine yer bulan bu medyayı daha etkili kullanabilmek, bu medyadan yararlanmak ve insanları etkileyebilmek için bu projede yer almanın çok yararıma olacağı düşüncesindeydim.

Proje yürütücümüz Hüseyin SAYIN’ın projeye olan inanmışlığı bizi de projeye bağlayan en önemli etkendi kuşkusuz. Projenin en başından sonuna kadar, hatta projenin nihayet bulmasından sonra da yakın ilgilerini eksik etmediler.

Başta proje yürütücüsü Sayın Hüseyin SAYIN’a, Konya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Servet ALTUNTAŞ’a, Konya ÖDM çalışanlarına, değerli akademisyen ve uzmanlarımıza, misafirperverliklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim ALTAY’a, Anadolu Ajansı, TRT ve BTK yetkililerine sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım.