Emre Gökçe

Emre GÖKÇE

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

   Altı günün her bir dakikasını dolu dolu öğrenerek ve her gün kendimizi bir adım ileriye atarak geçirdik. Her etkinlik esnasında, o etkinliği öğrencilerimle uygulayabilecek olmanın heyecanı çalışmalarımızı daha bir şevk ile yapmamızı sağladı. Altı günün sonunda sadece tüketen değil, dilediği medya ürününü üretebilen 96 öğretmen vardı salonda.

   Altı günlük bu eğitim, sadece o salondaki 96 öğretmene değil, 96 öğretmenin eğittiği ve eğiteceği binlerce öğrenciye verildi. Her bir katılımcı öğretmen omuzlarına yüklenen yükün farkında olarak, üstlendiği bu yeni misyonun, sorumluluğunun bilincinde ayrıldı kapanış töreninden. Bundan sonra Konya’da; medyayı doğru anlayan, doğru kullanan ve sadece tüketen değil medya ürünü üreten bir nesille karşılaşmayı umut ediyoruz. Ayrıca kapanış töreninde RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya’nın da bizlerle beraber olması yapılan işin ciddiyeti ve öneminin bir göstergesi oldu.

   TÜBİTAK-4005 “Geleceğin Okuryazarlarını Yetiştiren Öğretmen Eğitimi” proje çalışmalarının, katılımcı öğretmenlerine, alınan eğitimin devamı niteliğinde bir pekiştirme eğitimi verilmesini temenni ediyorum. Rüya gibi geçen bu süreçte emeği geçen herkese şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.