Füsun Kılıç

Füsun KILIÇ

Türkçe Öğretmeni

   Bir haftada TV programı hazırlamaya, “YouTube” kanalında dijital hikâye yayınlamaya, radyo programı sunmaya, gazeteci olmaya, medyayı kullanarak sosyal içerikli kampanya yürütmeye var mısınız?

   Biz; Konya Hilton Garden Inn’de 16-21 Ocak 2017 tarihleri arasında Hüseyin SAYIN Hocamız başkanlığında “Geleceğin Okuryazarlarını Yetiştiren Öğretmen Eğitimi” projesine katıldık. TÜBİTAK sponsor, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ise yürütücü kurum oldu. Mehmet Halil İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bizlerin çalışmalarını belgeledi. Göksel BAKTAGİR bestelerini paylaştı.

   Tüm proje ekibinin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Grup Dinamiği İçin: ”Buzları kırıyoruz.” etkinliği birbirini hiç tanımayan ekiplerin mücadelesini hedefliyordu. İstenildiği zaman nasıl bir amaç için güç oluşturabileceğimizi bu güzel etkinlik ile gösterdik. Proje Uzmanı Prof. Dr. Erol Nezih ORHON ile radyo programı düzenledik. Kendisi başbakan rolünü üstlendi ve biz öğretmenler bir anda kendimizi başbakana soru sormak için yarışan haberciler olarak bulduk. Eşsiz bir deneyimdi. İlk karşılaşma temalı filmimizi çektik. TV için çocuk programı hazırladık. Grubumuz çok uyumlu ve eğlenceliydi. Güzel dostluklar kurarak ayrıldık.

   Öğrendiğim bilgileri öğrencilerime uygulayacağım. EBA üzerinden ders işliyorum, işlediğim dersleri buradan paylaşabileceğim. Bu projeden sonra kendi video kanalımı açarak çalışmalarımı “YouTube”ta yayınlayacağım. Eğitime her ne kadar 96 öğretmen ile katılmış olsak da, aslında orada yüzlerce öğrencimiz eğitim almış oldu.