Güler Kalem

Güler KALEM

Türkçe Öğretmeni

En kısa anlara dolu dolu güzellikler sığdırabilmek, unutulmaz anları emekle taçlandırıp fotoğraflamak ve memleketlerimize o güzellikleri taşıyıp hayata geçirmek fırsatını yakaladık “Dijital Çağın Bireyleri” projesinde. Bu projeye emeğini ve yüreğini dökerek canla başla hizmet eden değerli proje yürütücümüz başta olmak üzere bütün uzman, eğitmen ve rehberlere şükranı borç bilirim.

Proje, çağın gereksinimlerine her platformda eğilerek, bizi türlü alanlarda bilgilendirip uygulama boyutuna geçmemizi sağladı. Öğrendiklerimizi öğrencilerimizle paylaşma mutluluğu yaşatmak için fırsat yarattı. Farklı çevrelerden gelen öğretmen arkadaşlarımızın okul ortamlarında uyguladıkları projelere de tanık olduk, paylaştık, verilerimizi çoğalttık.

En dar zamanlara en yoğun programları sığdırarak, deneyimlediğimiz çalışmaları tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz şimdi. Bu çalışmalar, Ağrı’dan Hatay’a Hatay’dan Bursa’ya ve daha birçok kente uzanarak geniş bir coğrafyaya yayıldı.

Bize düşen görev, sorumluluk bilinciyle hareket ederek öğrendiklerimizi öğrencilerimize yarınlarımıza aşılamak…

Projeye gelip her türlü konforundan ödün vererek tek yürek olan tüm öğretmen arkadaşlarımla, daha nice projelerde hep birlikte el ele vererek, ülkemize faydalı olmanın nasibini yaşamak isterim.

Albert Einstein’ın ,”Başlamak, bitirmenin yarısıdır.” sözüyle cümlelerimi noktalarken,  bir yerden başlamanın kutsiyetine değinmek istiyorum. Gerisi eminim gelecektir. Hem de yorulduğumuza değecek dönütlerle… Yarınlarımızla…