ayhan yücel

Ayhan YÜCEL

Tarih Öğretmeni

   2016-2017 eğitim-öğretim yılının sonuna doğru proje eğitimine başvurumu yaptım. Konya Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden geri dönüş yapılarak bana bazı sorular yöneltildi. “Eğitimde yenilik, sosyal medya, eğitim öğretimde yeni yaklaşımlar” deniyordu. Çok şaşırdım, çünkü rastgele seçim yapmak istemiyorlardı. Ama çokta sevindim. Çünkü her başvuru yapan kişiyi almıyorlar ve bu işe gönül vermiş, mesai harcamış kişileri seçiyorlardı.

   16 Ocak’ta başlayan eğitim süreci 21 Ocak’a geldiğinde çok mutlu idim. Çünkü Nilüfer Pembecioğlu, Erol Nezih Orhon ve Adnan Altun hocalarımızdan eğitim almış o eğitimin hemen devamında bir ürün ortaya koymuştuk. Yorulmuştuk ve bir şeyleri en yetkin kişilerden öğrenmiştik. “Mesleki yeterlilik” ve “kişisel gelişim” adına çok yol yürümüştük. Bu eğitimi alan her arkadaşım mutlaka ama mutlaka birçok şey öğrendi. Zihninde şimşekler çakarak projeler hazırladı, planlar yaptı. Proje grupları oluşturup görev yerine döndü. Geleceğin okuryazarları oluyorduk hızla.

   “Proje Kapanış Töreni”ne teşrif eden RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya Hoca’mızla sohbet etme imkânı buldum. Onun da benim gibi bir tarih öğretmeni olduğunu öğrendim. Kendisiyle görüşüp TRT’nin arşivine EBA’dan link verilmesinin gerekliliğini anlattım. Bu TRT’deki derya-deniz arşivin bizler için öneminden bahsettim. Kurul üyesi İnci Özkan Hanımefendi konuyla mutlaka ilgileneceklerini söyledi. Ayrıca İl Millî Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş Hocam da, “Hocam bunu önce MEB-YEĞİTEK’e sonra sırasıyla TRT ve RTÜK’e ulaştıralım.” dedi. Ben, diğer değerli hocalarımızdan ve tüm kazanımlardan başka EBA’ya bir katkıda bulunma adına bunu da kazandım diyebilirim. Bu gelişmelere vesile olan Hüseyin Sayın başta olmak üzere, emeği geçen hocalarıma çok teşekkürler.