Proje Kapanış Töreni 28 Haziran 2019 (324)

Mete ALMALI

Türkçe Öğretmeni

Dijital dünyada inovasyon nasıl olur? Her okuduğumuz gazete haberlerine inanmalı mıyız? Zorbalığa karşı ne kadar hazırlıklıyız? Başarılı bir fotoğraf nasıl çekilir? Ve eğitimlere kısa bir mola: Alo alo muhterem Sami’m, burası Ankara TRT Arı Stüdyoları. Halk müziği konserine hazır mıyız? Heybemizde güzel hatıralar, faklı tecrübeler, yeni tanışıklıklar, yeni ufuklar var. Memnunuz, mutluyuz.

BİR DEMET GÜNLÜK

20 Haziran 2019 – Konya Tren Garı

Öğretmenliğimin ilk yılını kendimi geliştirmek namına bir eğitimle sonlandırmak istiyorum. Beklentim yüksek ama bir yandan da devlet dairesinin donukluğu ile karşılaşmaktan korkuyorum.

21-25 Haziran 2019 – Konya

Tüm ayrıntıları titizlikle düşünülmüş bir programın içindeyim. Bazen bir televizyon programı yapımcısı oluyorum bazen yönetmen. Teknoloji ile donatılmış bir hayatta bu dijital dünyanın şifrelerini çözmeye çalışıyoruz. Yeni çehreler, yeni bakış açıları, bana yeni renkler katarken şaşkınlık ve memnuniyetimi gizleyemiyorum. Yoğun programdan bunaldığımızda ise nefes almak için başımızı koca bir pencere olan Konya’ya uzatıyoruz. Anadolu’nun tam ortasında uçsuz bucaksız bir düzlük. Sanki Rumi’nin eteği etrafında dönen, dönerken sakinliği ile yüzlere tebessüm saçan bir toprak parçası. Başak başak bereketin, sarı sıcağın yuvası Konya…

25 Haziran 2019 Gecesi – Yolculuk

Tren raylarının şahitliğinde sayıları yüzü aşan öğretmen topluluğu Ata’nın huzurunda, Ankara’ya, yeni keşiflere yol alıyor. Pusulamız artık cep telefonlarında hâliyle…

26-27 Haziran 2019 – Ankara

Eğitimler kaldığı yerden devam ediyor. Ama bir farkla, zihnimizdeki devlet ciddiyeti ve resmî kurum algısı yıkılıyor her ziyarette. BTK, Anadolu Ajansı ve TRT… Merak edilen her sorunun sorulduğu ve içtenlikle yanıtlandığı ortamlar vardı eğitimlerin her anında. Dijital dünyada inovasyon nasıl olur? Her okuduğumuz gazete haberlerine inanmalı mıyız? Zorbalığa karşı ne kadar hazırlıklıyız? Başarılı bir fotoğraf nasıl çekilir? Ve eğitimlere kısa bir mola: Alo alo Muhterem Sami’m, burası Ankara TRT Arı Stüdyoları. Peki Halk müziği konserine hazır mıyız?

 28 Haziran 2019

Heybemizde güzel hatıralar, faklı tecrübeler, yeni tanışıklıklar, yeni ufuklar var. Memnunuz, mutluyuz.